FOTOĞRAF ÇEKMEK İSTİYORUM “YENİ MAKİNE ALIRKEN YAŞANAN KAYGILAR”

old_cameras

Merhaba Blogçular;

Yeniden merhaba dostlar. (içimden neden diyorum, insanlarda bana merhaba demezler)

Cep telefonları, tabletler, akıllı telefonlar, yeni nesil fotoğraf makineleri, android (andorikli), IOS….

Screenshot_1

Screenshot_2

Artık herkes fotoğraf çekiyor ve çektiği fotoları türlü sosyal medya mecralarında paylaşıyorlar. Efektler ekleniyor, #PhotoShop bilenler biraz daha süslüyor.  Sonuç olarak insanlarda bir tutku, bir hobi haline geliyor. Son zamanlarda akıllı telefon ve bu telefonları uygulamaları sayesinde herkes birer fotoğrafçı oldu. Takipçi sayılarını artırdı. Sonuç : bilemiyorum, insanlar birbirlerini takip ediyorlar işte…

Neyse gelelim işimize, neden bu yazıyı paylaştığımıza. (Takipçi sayısını artırmak olsa gerek)

Screenshot_6

Evet sizde fotoğraf makinesi almak istiyor ama mağazaya gittiğinizde veya webte buna karar veremeyenlerdenseniz buyrun işte size yardımcı olmaya geldim.

1- KARAR VER.

Dijital Fotoğraf Makinesi

SLR Fotoğraf Makinesi

dijital dediğimiz makine bildiğimiz kız makineleri. (Ben böyle söyleyince çevremdeki kız arkadaşlarım kızıyor ama öyle!!! )

Screenshot_4

Fiyatları uygun, renk seçenekleri bol bol olan makineler bunlar. Çözünürlükleri 8 Mp’den 16 Mp’e kadar uzanan bir yelpaze. Ama genel olarak size sadece Shot yapmayı öğretir. (Shot: Fotoğraf makinesinin deklanşörüne bastığınız zaman ekranda görünen görüntü.) Alan derinliği, açılar, ışık, gölge, odak merkezi, netlik, bunlar biraz daha ikinci planda ve aslında tüm bunları makine kendisi yapıyor. Kısacası siz sadece Shot yapıyorsunuz. Bilmem anlatabildim mi?

SLR makineler ise yukarıda yazdığım ve üstüne 100 tane daha özellik eklenen şekilde türlü kombinasyonlarda uygulamaları size bırakan ürünlerdir.

Zaten siz hangi fotoğrafçı ile karşılaşırsanız karşılaşın elinde mutlaka SLR makine vardır. Hatta yetmez birde çantaları vardır. İçinden çıktıkça çıkan ürünler, hepsi $ cinsinden pahalı şeyler, ve kafa karıştırıcı açıklamalar.

Kısacası bu işi profesyonel yapmak istiyorsanız SLR makine alacaksınız. Gerisi maddi durumlarla alakalı olacaktır. Mağazalarda kampanyalı ürünler takip edilebilir.

Screenshot_5

Hangi ürünün yeni üretildiğini, üretimi durduğunu, fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Ve hemen güzel fotoğraflar yakalamak için doğaya açılın. Yeşili, maviyi görün, yüzü pis ama mutlu olan, gülen suratları görün. Ekmeğinizi suyunuzu paylaşın. Yaşlı dedelere, ninelere yardım edin. Başı boş olan hayvanlara yardım edin, edinin onları.

Belki iyi bir fotoğrafçı olursanız şirinleride görebilirsiniz.

Tags

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.