Büyük İtalya Turu

IMG_1500

Merhaba blogseverler,

Bu yaz kendimize bir güzellik yapıp, belkide dünyanın en güzel ülkelerinden biri olan İtalya’ya gittik. Seyyah olduk, sırt çantası taşıdık, fotoğraf çektik, ne güzel yemekler yedik offffff, offfff,  yürüdük, epey yürüdük….

IMG_0585

Ama herşeye rağmen büyülendik. Şimdi deneyimlerimizi sizlerle paylaşma zamanı geldi. Benim içinde yaşadığım heyecanı yeniden yaşama sırası.

bayrakitalya

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, eşimle beraber bir tur şirketi ile gittik ve deneyimlerimizi buna göre anlatacağım, ancak tur şirketinin yaptığı özel turlara pek katılmadık. Sebeplerini anlatırım. Birazdan…

Bizim gibi siz de ilk kez beraber yurtdışına çıkacaksanız, ve birden fazla şehir görelim, tarihi bize biri anlatsın isterseniz, mutlaka tur şirketlerini öneririm. Ancak elimde harita ben gezerim bir şehir ya da iki şehir bana yeter bol bol gezelim derseniz ki ben bundan sonra öyle yapacağım, kesinlikle kendiniz ayarlayın herşeyi. Zaten bu bloglar bunun için var. Birçok şey öğrenip gidiyorsunuz oraya.

IMG_1478

Dürüst olmak gerekirse tur şirketi size sadece burdayken pazarlama yapıyor. Hava limanına gittiğiniz andan sonra şirketi unutun. Sizi bir rehber karşılıyor ve o andan itibaren rehberle berabersiniz. Yabancı diliniz yoksa (İtalyanlarında yok merak etmeyin) biraz zorluk yaşar ve rehberle kanki olabilirsiniz. Peşinden ayrılmaz ve muhteşem ayrıntıları kaçırabilirsiniz. Keşfetmek güzeldir ve keşfedin.

Fazla kafa yormadan bir sonraki yurt dışı seyahatimizi önceden otellerde dahil ayarlayıp, bir kitap, bir harita alıp gitme düşüncesi inanılmaz şekilde ağır basıyor bu ilk deneyimden sonra.

Ve bir gün belli mi olur, İtalya’ya tekrar gitmek nasip olur.

Aşk çeşmesine (Fontana Di Trevi) attığınız para sizi oraya geri getirirmiş, belkide gerçekten öyledir.

IMG_1457

Yazıyı uzun tutmuyorum, ayrıntılar diğer yazılarda…

Tags

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.